Vikle fra Hollandske YARO – Chrys Puffy Black White Wool.
| MammaShop har lign. gode produkter - klik på knappen og se mere | Se hos butik |
Product description
Hollandske Yaro laver en prisvenlig fastvikle af høj kvalitet. Her i meget flot sort og hvid mønster med bomuld og uld. 400 g/m2. IKKE en begynder-vikle.
Disse fastvikler er generelt lidt tungere i flademål end Didymos eller Oscha.
Men også her kan du springe en investering over, da du ikke skal tænke på, om du kan bruge den allerede fra nyfødt For det kan du!
Alle bærestilling – afhængig af størrelse.
Yaro fastvikle Chrys Puffy Black White Wool er fremstillet af en rigtig dejlig blanding af bomuld og uld.
| MammaShop har lign. gode produkter - klik på knappen og se mere | Se hos butik |
Yderligere information
| Mærke | Yaro® |
|---|---|
| Navn | Chrys Puffy Black White Wool |
| Type | Fastvikle |
| Egnet til, barn (alder/vægt) | Nyfødt til max 25 kg |
| Egnet til, voksen | Fra str XS til XL |
| Materiale | 60% Bomuld/40% uld |
| Vaskeanvisning | Maskinvask, max 30 °C på uldprogram |
| Bærestillinger | Afhængig af størrelsen: Mave-mod-mave, hofte, vugge, buddha, ryg... |
| Det mener kunderne | ”Flot kontrast af sort og hvid i et dejligt mønster" |
| Størrelse | |
| Weight | 01,05 kg |
Materials & content
Usage and washing instructions
Kan benyttes til (afhængig af størrelse)
User guides:
Ratings (0)
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.