Vikle fra Hollandske YARO – La Vita Duo Fuchsia White Tencel Seacell.
| MammaShop har lign. gode produkter - klik på knappen og se mere | Se hos butik |
Product description
Hollandske Yaro laver en prisvenlig fastvikle af høj kvalitet.
Disse fastvikler er generelt lidt tungere i flademål end Didymos eller Oscha.
Men også her kan du springe en investering over, da du ikke skal tænke på, om du kan bruge den allerede fra nyfødt For det kan du!
Alle bærestilling – afhængig af størrelse.
La Vita Duo Fuchsia White Tencel Seacell er fremstillet af en rigtig dejlig blanding af bomuld, Tencel og Seacell. Både Tencel og Seacell er genbrugsmaterialer, så her gør du noget for bæredygtigheden – mens du bærer dit barn.
| MammaShop har lign. gode produkter - klik på knappen og se mere | Se hos butik |
Additional information
| Mærke | Yaro® |
|---|---|
| Navn | La Vita Duo Fuchsia White Tencel Seacell |
| Type | Vikle |
| Egnet til, barn (alder/vægt) | Nyfødt til max 25 kg |
| Egnet til, voksen | Fra str XS til XL |
| Materiale | 60% Bomuld/30% Tencel/10% Seacell |
| Vaskeanvisning | Maskinvask, max 40 °C |
| Bærestillinger | Afhængig af størrelsen: Mave-mod-mave, hofte, vugge, buddha, ryg... |
| Det mener kunderne | ”Flot og wow!" |
| Størrelse | |
| Weight | 0,65 kg |
Materials & content
Usage and washing instructions
Kan benyttes til (afhængig af størrelse)
User guides:
Ratings (0)
Reviews
There are no reviews yet.