Ringslynge fra Hollandske YARO – Gravity Duo Aqua Grad Yellow Orange
| MammaShop har lign. gode produkter - klik på knappen og se mere | Se hos butik |
Product description
Hollandske Yaro laver en meget prisvenlig fastvævet ringslynge af høj kvalitet.
Ringslyngerne er generelt lidt tungere i flademål end Didymos eller Oscha.
Ringslyngen kan bruges til at bære barnet på hoften, mave-mod-mave, i vugge- eller buddhastilling men er særlig populær når du bærer på hoften, da den giver en naturlig aflastning af det diagonale løft.
Gravity Duo Aqua Grad Yellow Orange er fremstillet af 100 % ren bomuld. Nemt at vedligeholde – skønt at bære.
| MammaShop har lign. gode produkter - klik på knappen og se mere | Se hos butik |
Yderligere information
| Mærke | Yaro® |
|---|---|
| Navn | Gravity Duo Aqua Grad Yellow Orange |
| Type | Ringslynge |
| Egnet til, barn (alder/vægt) | Nyfødt til max 25 kg |
| til, voksen | Fra str XS til XL |
| Materiale | 100 % bomuld |
| Vaskeanvisning | Maskinvask, max 40 °C |
| Bærestillinger | Mave-mod-mave, hofte, vugge, buddha |
| Det mener kunderne | ”Lidt lettere at bære mit store barn på hoften" |
| Weight | 0,65 kg |
Materials & content
Usage and washing instructions
Kan benyttes til mave-mod-mave, hofte, vugge, buddha
User guides:
Ratings (0)
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.