Vikle fra Hollandske YARO – 100 % bomuld, Turtle Black
| MammaShop har lign. gode produkter - klik på knappen og se mere | Se hos butik |
Product description
Hollandske Yaro laver en prisvenlig fastvikle af høj kvalitet. Her er et meget elegant mønster i markant sort og i ren bomuld.
Disse fastvikler er generelt lidt tungere i flademål end Didymos eller Oscha.
Men også her kan du springe en investering over, da du ikke skal tænke på, om du kan bruge den allerede fra nyfødt. For det kan du!
Alle bærestilling – afhængig af størrelse.
Turtle Black er fremstillet af 100 % bomuld. Dejlig naturlig og riflet mønster.
| MammaShop har lign. gode produkter - klik på knappen og se mere | Se hos butik |
Yderligere information
| Mærke | Yaro® |
|---|---|
| Navn | Turtle Black |
| Type | Vikle |
| Egnet til, barn (alder/vægt) | Nyfødt til max 25 kg |
| Egnet til, voksen | Fra str XS til XL |
| Materiale | 100 % bomuld |
| Vaskeanvisning | Maskinvask, max 40 °C |
| Bærestillinger | Afhængig af størrelsen: Mave-mod-mave, hofte, vugge, buddha, ryg... |
| Særlige forhold/kommentarer | På lager i forskellige størrelser (bærestillinger): Str 2: 270 cm. (Vugge og Hofte) Str 4: 370 cm. (Vugge, Hofte, Ryg, Kryds-Hofte, Kænguru) str 5: 420 cm (Vugge, Hofte, Ryg, Kryds-Hofte, Kænguru) Str 6: 470 cm. (Alle) |
| Det mener kunderne | ”Markant kulsort" |
| Størrelse | Str 5: 420 cm. (Vugge, Hofte, Ryg, Kryds-Hofte, Kænguru), str 6: 470 cm. (Alle) |
| Weight | 0,65 kg |
Materials & content
Usage and washing instructions
Kan benyttes til (afhængig af størrelse)
User guides:
Ratings (0)
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.